21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

   21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość

Oto kilka cytatów, które warto wziąć sobie do serca

  • " Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca. "  Marcel Proust
  • „Bądź dobry zawsze, gdy jest to możliwe. A jest możliwe zawsze. "  Dalajlama
  • „Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii - armii życzliwości. "  Cleveland Amory
  • „Oto prawda dotycząca brokatu: kiedy już wydobędziesz go z opakowania, nie sposób schować go z powrotem. Tak samo jest z życzliwością. Kiedy już wyleje się z Twojej duszy, nic jej nie powstrzyma. Przenosi się z jednej osoby na drugą: promienna, lśniąca, cudowna. "  Pan Brown