Spis treści

Praktyka uczyni z Ciebie mistrza, czyli umiesz więcej - możesz więcej!

ZSP CKU w Szydłowie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich!

 

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby młodzieży i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie. Jego głównym, nadrzędnym celem jest ułatwienie uczniom ZSP w Szydłowie wejścia na rynek pracy, poprzez rozwój ich kompetencji zawodowych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego, tworząc z nich atrakcyjnych potencjalnych przyszłych współpracowników dla szeregu pracodawców – zarówno tych z branży spożywczej, gastronomicznej, jak i samochodowej oraz mechanicznej. Działanie zakłada bowiem włączenie uczniów 2 profili, tj. techników żywienia i usług gastronomicznych oraz techników pojazdów samochodowych.

W sumie na praktyki zagraniczne do Grecji wyjedzie 70 uczniów, którym towarzyszyć będzie 6 opiekunów z ramienia naszej Szkoły. W ramach projektu odbędą się 3 mobilności dla:

  • 20 Techników Pojazdów Samochodowych – w terminie 9-20 kwietnia 2018 roku;
  • 17 Techników Żywienia i Usług Gastronomicznych – w terminie 23 kwietnia - 4 maja 2018 roku;
  • 20 Techników Pojazdów Samochodowych i 13 Techników Żywienia i Usług Gastronomicznych – w terminie 17-28 września 2018 roku.

Partnerem projektu jest Georgikes Ekmetaleuseis Training Services. To doświadczona grecka organizacja przyjmująca, w ramach programów mobilności w zakresie kształcenia zawodowego. Siedziba instytucji znajduje się w miejscowości Platamonas na Riwierze Olimpijskiej, a specjalizuje się ona w organizacji staży i praktyk dla uczniów szkół zawodowych i technicznych w obszarze agroturystyki, agrobiznesu oraz produkcji rolno-spożywczej.

Zapraszamy do rekrutacji

Dowiedz się więcej o realizowanym przez nas projekcie!

Kliknij w baner poniżej aby dowiedzieć się więcej! :)